O soutěži

Soutěž krásy MISS CZECH REPUBLIC byla založena s názvem Miss Face Czech Republic podnikatelkou Mgr.Taťánou Makarenko v roce 2010, lednu 2018 se přejmenovala na MISS CZECH REPUBLIC, se záměrem uspořádat v České republice soutěž krásy pro dívky ve věku od 17 do 26 let. Soutěž je unikátní tím, že otevřena i pro dívky jiných občanství, než ČR, podmínkou je však již udělený trvalý pobyt na území České republiky v době přihlášení do soutěže. Dále také je soutěž otevřena i pro dívky s fyzickým či jiným druhem handicapu a v neposlední řadě je soutěž unikátní tím, že se jí mohou účastnit ne jen dívky, které jsou cissexuální, ale také ty, které jsou transgender, či transsexuální.  

Soutěž se prvních 8 let svého působení jmenovala Miss Face Czech Republic. Od roku 2015 (ještě pod názvem Miss Face Czech Republic) MISS CZECH REPUBLIC vysílá své vítězky na světové soutěže krásy. Vítězka jezdí reprezentovat na soutěž Miss World. Dále patří mezi naše aktuální licence na světové dámské soutěže Miss Supranational, Miss International, Miss Grand International  a Miss Intercontinental. V roce 2020 se řadí pod MISS CZECH REPUBLIC také licence Miss Charm na kterou jezdí reprezentovat vybraná dívka naší organizací, která se zúčastnila naší soutěže v předešlých letech. Organizátoři tak chtějí dát druhou šanci těm, které mohou podruhé reprezentovat ČR pod naší organizací. Z pánských licencí patří pod naší soutěž Mister World, který patří pod Miss World. Zakladatelka soutěže Mgr. Taťána Makarenko se rozhodla soutěž přejmenovat na MISS CZECH REPUBLIC, jelikož popularita této soutěže vzrostla a tato soutěž se stala národní soutěží od roku 2015, kdy byly první vítězky reprezentovat ČR z této soutěže. Od roku 2019 vlastníme 4 z 5 Grand Slamových soutěží světa. Kvalita soutěže je tak oceněna držením licencí pro tak velký počet kvalitních, Grand Slamových soutěží a naše organizace je na to patřičně hrdá.

Již od svého založení je nezbytnou součástí celé soutěže charitativní aspekt, který byl vetknut i do sloganu „Krásné tváře pomáhají“. MISS CZECH REPUBLIC podporuje Českou neonatologickou společnost. Více o charitě.

Příspěvky vybrané na podporu předčasně narozeným dětem v České republice putují ze sponzorských darů, koupě korunky/prstenu vítězky, prodeje propagačních předmětů, věcných sponzorských darů a v neposlední řadě z dobrovolných příspěvků návštěvníků finálového večera.

 

Všichni partneři

#missczechrepublic