O soutěži

Soutěž krásy MISS CZECH REPUBLIC byla založena s názvem Miss Face Czech Republic modelkou Mgr.Taťánou Makarenko v roce 2010, lednu 2018 se přejmenovala na MISS CZECH REPUBLIC, se záměrem uspořádat v České republice soutěž krásy pro dívky ve věku od 17 do 25 let, ve které nerozhodují jen výška a míry, ale především půvab a sympatie. Soutěž je unikátní tím, že otevřena i pro dívky jiných občanství, než ČR, podmínkou je však již udělený trvalý pobyt na území České republiky v době přihlášení do soutěže. Dále také je soutěž otevřena i pro dívky s fyzickým či jiným druhem handicapu a v neposlední řadě je soutěž unikátní tím, že se jí mohou účastnit ne jen dívky, které jsou cissexuální, ale také ty, které jsou transgender, či transsexuální.  Všechny dívky se mohou identifikovat jako heterosexuální, homosexuální, bisexuální nebo asexuální. 

Soutěž se prvních 8 let svého působení jmenovala Miss Face Czech Republic. Od roku 2015 (ještě pod názvem Miss Face Czech Republic) MISS CZECH REPUBLIC vysílá své vítězky na světové soutěže krásy. Vítězka jezdí reprezentovat na soutěž Miss World. Dále patří mezi naše aktuální licence na světové dámské soutěže Miss Supranational, Miss International, Miss Grand International  a Miss Intercontinental. Z pánských licencí patří pod naší soutěž Mister World, který patří pod Miss World. Zakladatelka soutěže Mgr. Taťána Makarenko se rozhodla soutěž přejmenovat na MISS CZECH REPUBLIC, jelikož popularita této soutěže vzrostla a tato soutěž se stala národní soutěží od roku 2015, kdy byly první vítězky reprezentovat ČR z této soutěže.

Již od svého založení je nezbytnou součástí celé soutěže charitativní aspekt, který byl vetknut i do sloganu „Krásné tváře pomáhají“. MISS CZECH REPUBLIC podporuje Českou neonatologickou společnost. Více o charitě.

Příspěvky vybrané na podporu předčasně narozeným dětem v České republice putují ze sponzorských darů, prodeje kalendářů s finalistkami daného ročníku, koupě korunky/prstenu vítězky, prodeje propagačních předmětů, věcných sponzorských darů a v neposlední řadě z dobrovolných příspěvků návštěvníků finálového večera.

 

Všichni partneři

#missczechrepublic