O soutěži

Soutěž krásy MISS CZECH REPUBLIC byla založena modelkou Taťánou Makarenko v roce 2010 se záměrem uspořádat v České republice soutěž krásy pro dívky ve věku od 17 do 25 let, ve které nerozhodují jen výška a míry, ale především půvab a sympatie. Soutež se prvních 8 let svého půsovení jmenovala Miss Face Czech Republic. Od roku 2015 MISS CZECH REPUBLIC vysílá své vítězky na světové soutěže krásy. Vítězka jezdí reprezentovat na soutěž Miss Grand International, 1st Runner up jezdí reprezentovat na Miss International,  2nd Runner up jezdí reprezentovat na Miss Global. Miss Social Media, tedy 3rd Runner up jezdí reprezentovat na Miss Intercontinental. Zakladatelka soutěže Taťána Makarenko se rozhodla soutěž přejmenovat na MISS CZECH REPUBLIC, jelikož popularita této soutěže vzrostla a tato soutěž se stala národní soutěží od roku 2015, kdy byly první vítězky reprezentovat ČR z této soutěže.

Již od svého založení je nezbytnou součástí celé soutěže charitativní aspekt, který byl vetknut i do sloganu „Krásné tváře pomáhají“. MISS CZECH REPUBLIC podporuje Českou neonatologickou společnost. Více o charitě.

Příspěvky vybrané na podporu předčasně narozeným dětem v České republice putují ze sponzorských darů, prodeje kalendářů s finalistkami daného ročníku, koupě korunky/prstenu vítězky, prodeje propagačních předmětů, věcných sponzorských darů a v neposlední řadě z dobrovolných příspěvků návštěvníků finálového večera.

 

Všichni partneři

#missczechrepublic